Дошкільний навчальний заклад №40 м.Ужгород

ОСВІТА

Дошкільний навчальний заклад №40 з вересня 2014 року працює за комплексною регіональною програмою «Українське дошкілля».

Мета даної програми  - розширити змістовний компонент освітньої роботи з дітьми, розкриваючи етнічні, історичні та соціокультурні особливості Західного регіону.

Програма побудована на принципах науковості, інтеграції, системності, комплексності, гуманізації змісту навчання та виховання. «Українське дошкілля» визначає завдання і зміст розвитку дитини віком від двох до шести років. Розгляд кожного вікового періоду розпочинається розділом « Психологічна характеристика дитини», в якому подані вікові характеристики розвитку. Це дає змогу вихователеві орієнтуватись на психологічні особливості розвитку дитини.

Свої завдання дошкільний заклад реалізує у тісній співпраці з сім’єю. Тому  в Програмі введені напрями роботи як «Основи правового виховання», «Духовне виховання», «Основи економічної культури».

Завдання   на 2016-2017 навчальний рік:

1. Продовжити поглиблену роботи з розвитку в дошкільників патріотизму та позитивного ставлення до духовних цінностей через ознайомлення з народними та календарними святами. Розвиток творчих здібностей дошкільників.

2. Удосконалювати роботу щодо створення предметно-ігрового середовища та психологічного комфорту для перебування дітей у закладі. Розвивати творчі здібності дошкільників через співтворчість дитини і вихователя.

3. Удосконалювати роботу над питанням охорони життя і збереження здоров’я дітей раннього та дошкільного віку, в тому числі і з особливими потребами; актуалізація питань безпеки життєдіяльності;

4. Урізноманітнити форми спільної роботи з батьками та забезпечити надання фахової медико-психологічної допомоги родинам у вихованні і розвитку дітей дошкільного віку, в тому числі і дітям з особливими потребами.

5. Розпочати роботу над формуванням у вихованців навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми, дорослими людьми.

6. Розпочати роботу над оцінюванням рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі.

Обновлен 16 мар 2017. Создан 13 мар 2017